/Files/images/2018-2019_nr/istoriya_shkoli.jpg

Школа, як і людина, має свою історію, а головне те, що вона має свою душу. А її душа – це учнівський та педагогічний колективи, такі різноманітні, різнобарвні і надзвичайно творчі.

Як перлина до перлини на вишуканому намисті, так рік за роком нанизані на срібну нитку життя будні нашої школи. Скільки дитячих очей бачили її віконця, скільки дитячих голосочків чули її стіни... Вона як добра матінка - голубка збирала щороку під своє тепле крило своїх пташенят – вихованців . Навчала, любила, виховувала, благословляла в далекі світи.

Школа здана в експлуатацію 1 вересня 1981 року. Загальна площа всіх приміщень 2819 кв.м, 24 класні кімнати, включаючи навчальні кабінети.

Перша в Жиричах церковноприходська школа була відкрита в 1887 році. Для неї була відведена селянська хата, в ній одночасно навчалися діти всіх трьох класів. Вчителями були піп і дяк. Як свідчать Волинські єпархіальні відомості, в 1897 році вчителем в школі деякий час був дяк Леонтій Флячинський.

Дуже низькою була матеріальна база школи: на одного жителя в 1911 році у Волинській губернії витрачалось на освіту 54 копійки.

У 2017 році наша школа відсвяткувала 130-ту річницю з дня заснування першої школи в селі Жиричі та 35 років першого випуску нової школи.

Сьогодні в центрі села гордо височить новозбудована школа. В 1981 році була збудована і здана в експлуатацію нова двоповерхова школа, в якій діє велика спортивний і актовий зали, бібліотека, їдальня, майстерня, два комп’ютерних класи, 3 навчальні кабінети і 19 класних кімнат.

На новозбудовану школу держава затратила майже 800 тисяч карбованців. На той час було десять гарно обладнаних кабінетів.

З 1987 року впроваджено в школі навчання дітей з шести років, тобто одинадцятирічне навчання.

З 1990 року в школі відкрито комп’ютерний клас. Було 12 комп’ютерів старих моделей. В 2003 році були замінені комп’ютери на нові моделі – ІВМ-сумісні. В 2005 році докуплено ще чотири комп’ютери, а в 2009 році був відкритий другий комп’ютерний клас, який налічував 10 робочих місць для учнів і одне місце для вчителя.

За 35 років існування школи було добудовано другий поверх над фойє, перекрито дах школи, замінили огорожу, здійснили перепланування в приміщенні школи з метою збільшення кількості класних кімнат, щоб не проходило навчання в дві зміни. Приємно вражають естетично оформлені класні кімнати і коридори.

Учні школи люблять мріяти, і в своїх мріях вони бачать школу майбутнього, де кожний навчальний кабінет оснащений новітніми технологіями, звичайних класних дошок немає – у кожного учня на парті є сенсорний екран. Знайти будь-яку книжку в бібліотеці допоможе комп’ютер. Замість їдальні – шкільний ресторанчик. Кругом затишок і краса. І в школі майбутнього учні усвідомлюють, як важливо здобути освіту, тому тут більше говорять не про оцінки, а про якість знань.

Нехай це буде нашою мрією – перспективою, яку надихатимуть до життєствердження віра й надія. Їх вимагає освіта нового часу. Адже врешті-решт усі наші спільні зусилля, пошуки і реформи, спрямовані на те, щоб ми на шляху життєтворення розуміли одне одного, а діти були щасливими. Адже освіта – це і є життя!

Кiлькiсть переглядiв: 435

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.