Консультації психолога учням, батькам та педагогам, на період карантину надаються в соціальній мережі Facebook wym-1585566401922

Рекомендації батькам "Навчання вдома: практичні поради для батьків від психологині Світлани Ройс" wym-1585565181330
/Files/images/91108300_876021556154543_1086252234804559872_o.jpg

Як стрес, мотивація та прокрастинація впливають на навчання.Чому деякі учні відкладають все на останній момент, уникають нових завдань та з часом перестають старатися на уроках? Тому потрібно з’ясувати, які процеси відбуваються в мозку під час навчання та як можна на них вплинути. Яку дію має позитивний та негативний стрес у навчальному процесі, звідки береться прокрастинація та що таке мотивація?
Стрес.
Для нас стрес — однозначно негативне поняття. Від нього можна втомитися, емоційно вигоріти та навіть захворіти. Але варто спершу з’ясувати детальніше, що таке стрес. Уявіть, що ви чимось зайняті, аж раптом поряд щось грюкнуло. Ви неодмінно озирнетеся, щоб побачити, що там. Ця реакція вашого організму — стрес. Але якби ви точно знали, що поряд працює майстер, то хіба реагували б так само? Отже, стрес — це реакція на новизну. Вона існує для того, щоб до цієї новизни пристосуватися.
Є два види стресу:позитивний або помірний — еустрес; негативний або надмірний — дистрес.
Коли учень отримує нове завдання, у нього виникає тривога. Але щойно він розбирається з умовами, знаходить способи виконання, опір стресу зростає, тривога минає і росте продуктивність. Та якщо завдання надто велике, згодом настає втома. Організм більше не може опиратися стресу, а учень перестає бути продуктивним. Цей процес спротиву стресу дослідив американський професор психології Девід Гай Майєрс. Помірний позитивний стрес може бути корисним на уроках. Кандидат біологічних наук та співзасновник Beehiveor Academy Віктор Комаренко радить таку схему для ефективного навчання: стрес → навчання → стрес. Наприклад, на початку роботи запропонувати дітям новий вид завдання. Потім опрацювати важливий матеріал. І наприкінці знову влаштувати самостійну або опитування. Після виникнення стресу організм вмикає механізми, що допомагають захиститися від подальшої небезпеки. У таких умовах мозок засвоюватиме інформацію набагато ефективніше. Але важливо, щоб між стресовою ситуацією та вивченням нового матеріалу був невеликий інтервал — кілька хвилин.
Надмірний дистрес негативно впливає на розумові процеси. Згадайте себе в моменти, коли здається, що на вас щось падає. Ви моментально відхиляєтеся, а лише потім розумієте, що це була фальшива тривога. Реакція завжди швидка, адже мозку здається, що є загроза. Чи мислите ви в цей момент логічно? Звісно ні, на це немає часу. За надмірного стресу «вмикається» мигдалеподібне тіло — частина мозку, яка визначає наші дії під час страху та небезпеки. У цей момент послаблює дію ділянка мозку, яка потрібна для навчання.
Коли учні виснажені, бояться оцінок , завдання надто велике і незрозуміле — усе це надмірний стрес. І ефективно навчатись у такому стані не вийде. Щоб зняти напруження, потрібно зменшити новизну. Коли мозок бачить щось знайоме, тривога зникає і рівень стресу падає. Проясніть невідомі слова, згадайте аналогічне завдання, додайте зображення.На фоні хронічного дистресу погіршується пам’ять, увага, креативне мислення та самоконтроль. Може виникнути тривожність, безсоння та навіть депресія.
Прокрастинація
Дотягнути до останнього, а потім у паніці робити все в останній вечір. Знайома ситуація? Канадський вчений Пірс Стіл у своєму дослідженні заявляє, що 20% людей є хронічними прокрастинаторами. Тобто добровільно відкладають заплановане, попри погані наслідки.
Причин прокрастинації багато: великий обсяг;складність; незрозумілість завдання; неприязнь до керівника; страх невдачі; нестача навичок та знань; відсутність проміжних винагород; перфекціонізм.
Якщо учню дати на самостійне опрацювання надто складне завдання, виникне ось такий ланцюг: Складний матеріал — Висока активність — Стрес — Брак ефективності — Уникання — Ще більший стрес. Стрес, який виникає при цьому — надмірний, він формує навичку уникати небезпеки.
Тому учень робитиме все, що завгодно, тільки не своє завдання. Але страшенно хвилюватиметься та відчуватиме вину.
Вийти з цього ланцюга можна, якщо знайти знайому частину в завданні та почати з неї. А складне уточнити у вчителя чи однокласника, який може пояснити.Якщо, наприклад, потрібно виконати роботу великого обсягу — проєкт, реферат — краще розділити її на частини. Адже коли за тривалої роботи мозок не отримує жодної винагороди — результатів чи похвали, він починає шукати помилку. У цьому разі теж виникає прокрастинація. Щоб показати мозку, що ви все робите правильно, влаштовуйте собі проміжні винагороди після виконання кожної частини завдання.
Для профілактики прокрастинації найкраще сформувати звичку не відкладати справи на потім. Це робиться за аналогією до ранкової зарядки — повторюйте, поки не звикнете.
Також потрібно боротися з відволіканням під час навчання. Вимкніть ґаджети та подбайте про комфорт робочого місця. Та якщо прокрастинація все ж наздогнала, ось кілька порад від Віктора Комаренка, як її позбутися: усвідомити причину; спробувати виконати фрагмент завдання, раптом «затягне»; розповісти іншим про свої плани (це зобов’язує); знайти того, хто може бути гарним прикладом, та працювати в парі; прописувати план напередодні; уявляти момент, коли все успішно завершено; підвищувати рівень дофаміну — нейромедіатора задоволення (фізичні вправи, винагорода).

Відео: як боротися з прокрастинацією . wym-1584359615864

Мультфільм"Думки навиворіт"про емоції та їх роль в житті кожного з нас для учнів 5-9 класів. Відео дивись тут wym-1584518098135

"Граймося розвиваймося" цікаві вправи для учнів 1-4 класів /Files/images/pepi_igry_0035.jpg

Цікаві лабіринти

/Files/images/048-e1433110505517.gif

10 правил Інтернет- безпеки дітей:що повинні знати батьки .wym-1584639811657

Коли тобі нудно. Поради для учнів 5-7класів.wym-1584640736025

Учні 2-А та 2-Б класів ознайомтеся та обговоріть з рідними "Повчальні казки для дітей" та виконайте вправи"Пройди лабіринт",прочитайте віршики і замалюйте по шифру предмет у вправі "Намалюй предмет", що знаходяться ось тут wym-1585653782075

Учні 1-А та 1-Б класів перегляньте відео " Корисні підказки. Смачні та корисні" wym-1585744131923
виконайте вправи "Замалюй по клітинках"(на вибір) та знайди "5 відмінностей" wym-1585744254612

Рекомендації, як зберегти спокій "Вплив зайнятості на зниження рівня тривоги й емоційного стану" для старшокласників , батьків та вчителів wym-1585836222061та wym-1585836487846

Учні 9-их та 11 класу
ПРОФОРІЄНТАЦІЯ АБО ПРОФЕСІЙНА ОРІЄНТАЦІЯ– це наукова дисципліна, яка допомагає людині усвідомлено обрати майбутню професію з урахуванням всіх її здібностей, потреб, бажань, інтересів, можливостей; оцінити власний потенціал та розробити стратегію кар’єрного зростання. Якщо Ви шукаєте відповідь на запитання «як обрати професію/спеціальність?» – Ви звернулися за адресою. Щоб ознайомитись з необхідними ресурсами (тестами, книгами, сайтами ) для профорієнтації переходьте за посиланнями (натисніть на цей текст)

Відео "Як ваш телефон змінює вас" wym-1585910624482

Учні 5-А та 5-Б класу. Кожний з нас пізнає світ різними способами: за допомогою батьків, слухаючи казки, маючи цікаві хобі, а також переглядаючи фільми чи мультфільми.
Перегляньте 5 хороших фільмів.Вони допоможуть Вам зрозуміти, чому справжню дружбу так цінують і хто це такий - вірний друг.
«Двоє: я і моя тінь» wym-1586164612436
Весела комедія про двох дівчаток-близнят, які випадково зустріли одна одну і помінялися місцями, щоб вирішити всі свої проблеми
«Дівчинка і лисеня»wym-1586164724890
Дивовижна історія дружби маленької дівчинки і лисеняти, якого вона випадково зустріла на прогулянці.
«Міст в Терабітію» wym-1586164783055
Щира і світла історія про Джесса і Леслі, які є непопулярними хлопцями в своїй школі. Але проблеми з однолітками їх мало цікавлять, адже вони створили свій власний світ - з монстрами і чарівниками, тролями та Темним Володарем. Це історія про віру в себе та міцну дружбу.
«Белль і Себастьян» wym-1586164862835
У французькому селі перед приходом німців з'являється собака Белль. Всі жителі, крім хлопчика Себастьяна, побачилив ній небезпеку. Але сталося так, що хлопчик полюбив Белль. Фільм присвячений дружбі і спільним пригодам тваринита дитини.
«Павутина Шарлоти» wym-1586164919789
Це сімейна казка про дорослий вчинок маленької дівчинки. Добра історія, яка навчає нести відповідальність за власнірішення та боротися з труднощами.Дивіться ці фільми разом із дітьми і ви отримаєте задоволення.

Учні 4-А та 4-Б класів. Ви любите різноманітні ігри, тож обирайте та грайте. А також гра "Знайди предмет"(в картинках) тут wym-1586340795033

Учні, під час роботи в мережі дотримуйтесь
"Основні правила безпеки в мережі Інтернет":

  • Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію:домашню адресу, номер телефону, назву й адресу школи, робочу адресу батьків.
  • Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
  • Не відправляти свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.
  • Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті.Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
  • Не відправляти інформацію, що може образити іншу людину.
  • Не відповідати на невиховані і грубі листи.
  • Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.
  • Не шкодити і не заважати іншим користувачам.
  • Домовитися з батьками про час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
  • Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті

Поради для батьків "Піклуючись про дітей під час COVID-19 "ТУТ wym-1586510236315

Учні 6-а та 6-б класу! перегляньте відео "Вміти говорити "Ні" wym-1586771477474
Т
а ознайомтесь з "Островом Неприємних почуттів", де дізнаєтесь, як відрізнити те, що подобається, від того, що не подобається та як навчитись відмовлятись. wym-1586771818961

Одинадцятикласники! Інформація щодо вибору професії тут wym-1586964152191Ознайомтеся з "Попит та пропозиція на ринку праці", "Підсумки вступної кампанії" та документом з посиланнями на відео "Вибір професії"

Посміхайтесь!

Пропоную відгадати загадку: «Вона немає ціни. Вона збагачує тих, хто її одержує, не збіднюючи тих, хто її дарує. Вона продовжується одну мить, пам’ять же про неї часто зберігається надовго. Вона створює щастя в домі, атмосферу доброзичливості у справах і служить паролем для друзів. Разом з цим її не можна купити, випросити, позичити чи вкрасти, бо вона являє собою таку цінність, яка не принесе ніякої користі, якщо тільки не буде йти від чистого серця».
Так що ж це? Звичайно ж, посмішка! Тож поговоримо про посмішку.
Дії красномовніші за слова, а посмішка означає: «Ви мені подобаєтесь. Я радий вас бачити». Я кажу про справжню щиру посмішку — посмішку, сповнену сердечної доброти, що йде з глибини душі, посмішку, яка високо цінується в людських стосунках.

Що можна порадити, якщо ви не відчуваєте бажання посміхатись? Спробуйте змусити себе: якщо ви наодинці, наспівуйте якусь веселу пісеньку, згадуйте приємні хвилини вашого життя. Поводьтеся так, як ніби ви вже щасливі, і це приведе вас до щастя! Намагайтеся зосередитися на думці про те, що вам хотілося б здійснити, намалюйте в своїй уяві образ симпатичної і достойної людини, якою вам хотілося б стати. Підтримуваний вашою думкою, він буде щохвилини перетворювати вас саме на таку особистість!

Посміхайтеся! І люди, зігріті вашою посмішкою, будуть тягнутися до вас!
Посміхайтеся! І ваша посмішка створить щастя у вашому домі, атмосферу доброзичливості в спілкуванні.
Тільки ця посмішка має йти від чистого серця. Адже,якщо ви здатні посміхатися життю, життя завжди посміхатиметься вам!

ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ
З 21.04 ПО 24.04

День Щастя
Девіз дня: «Щасливий тато, щаслива мама, щасливий я, щаслива вся моя сімʼя»

1.Батькам: прочитати поради про створення щасливої сімʼї

2.Педагогам: Поради «Як досягти успіху і стати щасливим»

3.Учням 5-9 класів пропоную переглянути 7 мультфільмів про сімʼю, що надихають

4.Учням 1-4 класів намалювати свою сімʼю за виконанням звичної для всіх роботи.

5.Поради для старшокласників(10-11кл) «Як стати щасливою людиною»


День Доброти

Девіз дня: «Доброта повертається сторицею.»

1.Батькам: поради «Мистецтво доброти: навчіть дитину піклуватися про інших» wym-1587550744327

2.Педагогам : поради «Як зберігати рівновагу під тиском стресу»

«Як уникнути паніки під час карантиу»

3.Учням 1-6 переглянути українські мультфільми про щирість та доброту wym-1587551151592

4.Учням 1-4 намалювати малюнок про зроблену добру справу.

5. Переглянути відео про доброту учням 7-8 кл wym-1587551430212

День Психології
Девіз дня: «Кожен в душі є психологом!»

1.Батькам: асоціативний тест «Подорож» wym-1587630287340

«Три питання»

2. Педагогам : тест для кращого пізнання себе «Прогулянка»

тест «Кольорові двері» wym-1587630440052

тест «Годинник» wym-1587630594349

3. Батьки прочитайте ці коротенькі повчальні казки своїм дітям wym-1587630646439

4.Для учнів 8-11 класів: цікаві тести із самопізнання
wym-1587630726664

wym-1587631895867

wym-1587630990501

День Творчості
Девіз дня: «Нема нічого неможливого!»

1.1Батькам: чим зайняти дитину під час карантину

1.2 та тут

2.Педагогам: поради «Як зберегти нерви під час карантину»

3.Дітям переглянути техніки нетрадиційного малювання
та за бажанням створити малюнок про своє дозвілля.

Учні 1-4 класів "Вправи на розвиток креативного мислення" в презентації тут wym-1588066734880

Поради батькам "5 порад як розвивати критичне мислення" wym-1588067710305

Учні 10-11кл поради "Як стати проактивним" wym-1588174338210

7-8 клас "Вправи для "мозку", які розвивають мислення, вміння спілкуватися та креативність. wym-1588250058028

wym-1588761769394 Тест для батьків " Чи впевнена ваша дитина"

Учні 10 - 11 класів "ТЕСТ НА ВИЗНАЧЕННЯ ОСОБИСТОСТІ" (ТУТ)

ІГРИ для розвитку пам'яті для учнів 2 класів. wym-1588763466424

Поради для батьків " 10 простих способів як покращити пам'ять у дітей" wym-1588763660674

1 клас гра " Знайди шлях" wym-1588932233242

Учні 3-их та 4-их класів створіть свою "Баночку щастя" більше тут

Поради батькам: "Фрази, які варто говорити дитині хоча б раз у день" wym-1589190713842

П'ятикласники підказки як організувати навчання та відпочинок "Учись вчитися" wym-1589193566364

Учні 7 класу пройдіть з рідними "Жартівливу вікторину" wym-1589471908120

4 клас. Мультфільми про сім'ю, сімейні відносини.wym-1589472082032

Восьмикласники, інформація як правильно розподіляти свій час "Особистий тайм-менеджмент"wym-1589532267910

9-ті класи онлайн тест "Профорієнтаційна анкета"

6- 9 класи поради "Як не підхопити погану звичку на карантині"

Учні 7-11 класів візьміть до уваги прийоми "Як справлятися з глузуванням" wym-1589968413257


Неможливе можливо!

Бажаєш змінити життя на краще: почати займатися спортом, удосконалити знання англійської мови або ж просто зробити генеральне прибирання в своїй кімнаті — та не вистачає сили волі? Читай далі і дізнаєшся секрети досягнення висот. Будь певен, Ти зможеш усе. Варто лиш дуже цього захотіти.

Та одного бажання замало. Якщо справді бажаєш змінити світ навколо, для початку чітко постав мету і знайди джерело натхнення. Це може бути книга, відеоролик, спілкування з друзями тощо.

Головне зрозуміти, що мотивація — всередині Тебе, а натхнення можна отримати зовні. Та саме ця маленька іскорка здатна пробудити бажання зробити щось грандіозне. Твоє завдання — перетворити цей несміливий вогник в палаюче багаття, а бажання — в наполегливість у досягненні цілей. Це і є мотивація.

Як же отримати це натхнення? Дуже просто! Поглянь на близьких людей, що беруть від життя більше, роблячи великі справи. Олена мандрує далекими країнами, в Андрія вдома свій спортивний майданчик, а Тетяна харчується лише здоровою їжею. Такі нові й незвичні Тобі речі вже стали для них стилем життя. Зарядись від своїх знайомих позитивною енергією, читай у мережі історії людей, які чогось вже встигли досягти.

Щоб отримати мотивацію, потрібно зрозуміти, навіщо Тобі зміни в житті: чому Ти маєш відвідувати театральний гурток, бігати зранку, багато читати або займатися в залі? Ти хочеш грамотно спілкуватися, гарно виглядати, усе на світі знати, відчувати себе енергійнішим або круто рухатися, навчаючись танцям — для інших це немає жодного значення, це важливо саме для Тебе! Ось що означає мотивація.

Пам’ятай! Твоє рішення, активні дії, натхнення, мотивація — і результат не забариться.
Оточи себе оптимістами, які допомагатимуть Тобі у досягненні мети, підвищуватимуть самооцінку і мотивацію, підтримуючи конструктивний зворотній зв’язок. Ти й не помітиш, як швидко ростимеш у власних очах і гордитимешся першими успіхами.

Ніколи не говори «Я не зможу цього зробити». Озирнись навколо, знайди джерело натхнення, мотивуй себе, і головне — почни робити ось це «неможливе» сьогодні. Ти будеш у захваті від своїх можливостей!

Одинадцятикласники у допомогу Вам "Як психологічно підготувати себе до ЗНО" wym-1590595503367

/Files/images/100046109_3187385827992893_3905986702300151808_o.jpg

Відео про те,як поводити себе в соціальних мережах. Яку особисту інформацію потрібно тримати в таємниці "Соцмережі? не втрачай голови"wym-1590596745503

Кiлькiсть переглядiв: 557

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.