/Files/images/gurtki/uvaga.jpg /Files/images/gurtki/images.jpg /Files/images/gurtki/Без названия.jpg

Увага! Увага! Оголошуємо про проведення екологічної акції "Посади дерево біля свого дому"

Проводимо виставку онлайн фоторобіт на тему "Краса рідного села" з 25.03 по 24.04.20 року

/Files/images/gurtki/DSCN0342.JPG /Files/images/gurtki/DSCN0345.JPG

Відеоролик на тему "Як обрати професію майбутнього?" https://urokok.com.ua/methodical-cabinet/1569-ndivdualniy-plan-roboti-pid-chas-karantinu-praktichnogo-psihologa.html#

Майстер-клас з виготовлення писанок https://youtu.be/ojVQUcmOTWk

Увага! Увага! Проводиться акція "Я - господар дому!" (благоустрій своєї кімнати, подвір’я)

"Найбільший виклик цього століття - це задоволення потреб 7 мільярдів людей, що мешкають на планеті, і мільярдів людей прийдешніх поколінь та збереження складної природної рівноваги, що підтримує життя на Землі. Попит на воду, природні ресурси, продукти харчування ікорисні копалини тільки збільшиться, оскільки населення світу стрімко зростає. Діяльність людей вплинула на кожен аспект життя нашої планети, в тому числі її клімат. Ми вже стаємо свідками браку чистої води, повітря і родючих земель. Зникають тисячі видів тварин та рослин. Тисячолітні екосистеми – під загрозою. Ми повинні виробити новий, більш сталий курс на майбутнє, який створює нові можливості та підтримує економічне зростання і, водночас, сприяє захисту нашої планети» - Рікарда Рігер, Директор Представництва ПРООН в Україні.

Дивіться інформацію про проєкти Програми розвитку ООН, спрямовані на розвиток навколишнього середовища - на вебсайті ПРООН

/Files/images/gurtki/planet_board_preview.jpg

Я здоров’я збережу, сам собі допоможу

Мета: залучення дітей до читання, популяризація літератури про здоров`я, формування у користувачів культури здорового способу життя, почуття відповідальності за збереження свого здоров`я та здоров`я інших людей.
«Людина носить лікаря в собі, треба тільки
вміти допомогти йому в його роботі..." Гіпократ

«Шановні читачі! Пропонуємо вам прочитати літературу на тему «Здоров’я в наших руках»: «Здоровим бути легко: складові здоров’я», «Дорога в безодню: алкоголізм» та інші.

Здоров`я людини – найвища особиста та суспільна цінність. Ознайомившись з представленими книгами, ви дізнаєтесь, що приносить найбільшу шкоду нашому здоров`ю та руйнує нас, і що треба робити, щоб зберегти і зміцнити своє здоров`я. А головне – ви зрозумієте, яку величезну цінність має для нас здоров`я, а також те, що воно залежить тільки від нас самих, від правильності нашого вибору та поведінки!"

http://spletnik.ru/blogs/pro_zvezd/27405-pogibshie_kumiry/comments/3

http://forum.sbnt.ru/archive/index.php?t-1102.html

/Files/images/gurtki/17_main.jpg /Files/images/gurtki/images (1).jpg

СОН НАЙМЕНШ ДОСЛІДЖЕНА ГАЛУЗЬ В ПСИХОЛОГІЇ

  • Вважається, що сон після обіду (між 14:00 та 16:00) є дуже корисним. Він сприяє відновленню організму і підвищує творчий потенціал.
  • Тривалість сну залежить від віку. До 18 років людина повинна спати не менше 10 годин, у віці від 19 до 55 - вісім годин, а після 55 років людям достатньо лише шість годин на добу.
  • Без сну людина здатна прожити 10 днів, тоді як без їжі вона може витримати 14 днів.
  • Близько 12% людей бачать чорно-білі сни.
  • Найдовше із ссавців сплять коали. Для цього вони витрачають 22 години на добу.
  • Дельфіни під час сну закривають лише одне око. Так вони контролюють своє дихання і остерігаються хижаків.
  • Жирафи та слони, як правило, сплять менше двох годин за ніч.
  • Порушення сну може призвести до прояву таких хвороб, як серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, ожиріння та психічні розлади.

/Files/images/gurtki/slide-8.jpg /Files/images/gurtki/unnamed (1).jpg

Помилки батьків у вихованні дітей

Батьки можуть мати золоті медалі чи грамоти на полиці, але це не говорить про те, що дитина теж повинна стати вундеркіндом. Важливо не тільки виховати любов до знань, а й заохочувати і розвивати її, звертаючи увагу на те, що дійсно захоплює дитину. Коли дитина постійно знаходиться під тиском, її характер не може зміцнитися, тому вона виростає переляканою і "забитою в кут", не може висловити своєї думки.

Батьки спокійні в тих випадках, коли з їхніми дітьми все добре і це факт. Тож керуйтеся здоровим глуздом і частіше розмовляйте зі своїм чадом, щоб вибудувати відносини, в яких вона сама буде розповідати вам про те, що її турбує.

ПАМ’ЯТКА З ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

Якщо у квартирі або будинку почалася пожежа, необхідно негайно повідомити про це пожежну частину: телефонуй за номером 101 - чітко і ясно назви адресу і місце виникнення пожежі.

/Files/images/gurtki/pozhar.jpg /Files/images/gurtki/fire_help.jpg

З давніх-давен в Україні з пошаною ставилися до верби. Стародавні вірування наділяли її чудодійною силою.

Вербу садили біля колодязів: вважалося, що вона очищає воду, «витягаючи» мул і бруд. Верба символізувала родючість і жіноче начало: «Як в городі верба рясна, то на дворі дівка красна». Новонародженій дівчинці повитуха бажала «краси калини, а сили верби» і клала у колиску пучечок калини і гілочку свяченої верби. Вербою в давнину відводили грозові хмари — махали свяченою вербою в бік хмар і відводили громи та град. Вербу кидали в пожежу — щоб приборкати вогонь. Вербові котики давали дітям від болю в горлі. З освяченою вербою після повернення з церкви господарі обходили кошари, стайні і бджільники — щоб господарство було в порядку, бджоли добре роїлися, а корови давали багато молока. Сухоюторішньої свяченою вербою розпалювали піч під великодні паски. У багатьох місцевостях клали небіжчику в труну гілочку свяченої верби. У Вербну неділю вербою б’ють дітей, щоб росли здорові, веселі і багаті, примовляючи при цьому: Не я б’ю — верба б’є, За тиждень — Великдень, Недалечко — червоне яєчко!

https://liza.ua/materialyi-na-ukrainskom-yazyike/verbna-nedilya-traditsiyi-prikmeti-obryadi-na-krasu-ta-zdorovya

12 квітня в 1961 році був здійснений перший у світі політ людини в космос, здійснений Юрієм Гагаріним на радянському космічному кораблі «Восток»

/Files/images/gurtki/1523513570-7923.jpg

Цього дня святкують: Міжнародний день польоту людини в космос, Всесвітній день авіації і космонавтики, День працівників ракетно-космічної галузі України.

Більше читайте тут: https://tsn.ua/ukrayina/12-kvitnya-2020-roku-yake-sogodni-svyato-prikmeti-ta-den-angela-1526136.html

Корисні підказки для учнів 1-4 класів дивитись онлайн:

https://1plus1.video/poleznye-podskazki/1-sezon/1-vypusk-full

Порівняй свої чесноти з тими, які належать лідеру:

ЯКОСТІ ЛІДЕРА

Ініціативність, ентузіазм, ораторські здібності, наполегливість у досягненні поставленої мети, товариськість, вимогливість у першу чергу до себе, а потім до інших людей, високий освітній рівень, висока самооцінка, уміння вислухати і зрозуміти людину, зовнішні дані, уміння володіти собою й інше.

«Риси лідера»

· Вольовий, здатний переборювати перепони на шляху до мети;

· наполегливий, вміє розумно ризикувати;

· ініціативний, хоче працювати без дріб'язкової опіки;

· психічно врівноважений;

· добре пристосовується до нових умов і вимог;

. самокритичний, тверезо оцінює не лише успіхи, а й невдачі;

· вимогливий до себе та інших;

· критичний, здатний бачити у привабливих ситуаціях слабкі боки;

· надійний, тримає слово, на нього можна покластися;

· витривалий, може працювати в умовах інтенсивних навантажень;

· оптимістичний, ставиться до труднощів як до переборних перешкод;

· здатний міняти стиль поведінки, може і вимагати, і підбадьорити;

· вміє переконувати.

17 квітня - День пожежної охорони

Номер пожежної частини села Жиричі - 098 648 9696

Пожежа – це неконтрольоване горіння поза спеціальним вогнищем, що поширюється в часі і просторі та створює загрозу життю і здоров’ю людей, призводить до матеріальних збитків.

Давно відомо, що до вогню легше не допустити, аніж його погасити. Значну роль у профілактиці пожеж відіграють засоби масової інформації. Критичні ситуації виникають часто під час стихійного лиха та від недотримання елементарних правил пожежної безпеки. Відповідно до статті 6 Закону «Про пожежну безпеку» громадяни зобов’язані:

· виконувати вимоги правил пожежної безпеки, забезпечувати будівлі, які їм належать на правах особистої власності, первинними засобами гасіння пожеж і протипожежним інвентарем, виховувати у дітей обережність у поводженні з вогнем;

· повідомити пожежну охорону (101) про виникнення пожежі та вжити заходів до її ліквідації, рятування людей і майна.

З метою проведення профілактики пожеж, організації їх гасіння створюються добровільні пожежні дружини.

Зі спогадів односельчан в 1953 році першим шофером на пожежній машині в колгоспі працював Мороз Степан Григорович, який якраз прийшов з армії. Пізніше цю машину забрали в лісництво. А в 1974 році Степан Григорович їздив у Черкаську область в Умань і пригнав нову пожежну машину ГАЗ-53. На ній працювали ще Мороз Степан Миколайович і Михайлевський Василь Карпович. В 1983 році четвертим пожежником поставили Нефедюка Василя Миколайовича, так як пожежники ще й виконували роботу сторожа в колгоспі. В 1986 році ГАЗ - 53 була знята з експлуатації і порізана на металобрухт. Того ж року з Луцька пригнали нову пожежну машину ГАЗ - 66. Василь Миколайович пригадує, що їздили нею на змагання з пожежної охорони в смт. Ратне на аеродром за хімзаводом.

Після того, як припинив свою діяльність колгосп, це було 7 травня 2008 року, пожежний автомобіль передали на баланс сільської ради. Але документально ніхто не оформив, машину забрали в Ратнівську пожежну частину. Там автомобіль простояв три роки. Після двох пожеж в селі Жиричі (Габрильчук Надії Павлівни та Мороза Івана Павловича) на сході селян вирішили повернути автомобіль. Дякуючи Морозу Павлу Степановичу (тоді був сільським головою) за організацію та жителям села за часткове фінансування, машину було відремонтовано.

З 2013 року в пожежній охороні працює троє водіїв: Василь Нефедюк, Микола Хомич і Микола Мороз. Немало добрих справ на рахунку цієї пожежної команди. За 2015 рік вони здійснили 20 виїздів по гасінню пожеж, не враховуючи, що на торфовищах (урочище Євник, біля озера) і на пожежі в лісі (урочище Ризи) чергували цілодобово.

Професія пожежника небезпечна, тому бажаємо Вам удачі, швидкої реакції, мужності, витримки і сили в щоденній службі.

/Files/images/gurtki/DSCN0094.jpg

22 квітня - Всесвітній день Землі

Щорічно 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі, свято любові та турботи про нашу спільну домівку. День Землі вперше відзначили в 1970 році. Близько 20 млн осіб, обурених розливами нафти, забрудненням повітря і річок, вийшли тоді на вулиці, щоб висловити свій протест у зв’язку з екологічною кризою. Це була найбільша акція громадянської активності, і урядам довелося прислухатися: були прийняті законодавчі акти щодо захисту навколишнього середовища і відповідні агентства. Це була перемога, яка продемонструвала силу суспільної єдності.

Цьогоріч День Землі відзначають в 50-й раз. Цій даті планувалося присвятити серію заходів, покликаних привернути увагу до необхідності боротьби зі зміною клімату.

Кожен може взяти участь у святкуванні Дня Землі і віддати свій голос на захист природи, відвідавши сторінку earthday.orgі вибравши захід у відповідному часовому поясі. Можна також скористатися інноваційними інструментами і завантажити додаток Earth Challenge 2020 року, який дозволяє досліджувати якість повітря і рівень пластикового забруднення за місцем проживання; або змайструвати і вивісити в вікні присвячений Дню плакат або створити віртуальну картку для соціальних мереж із закликом берегти природу.

/Files/images/gurtki/22_zemlya.jpg

23 квітня - Всесвітній день книг та авторського права

«Люди, які читають книжки, завжди керуватимуть тими,

хто дивиться телевізор».

Всесвітній день книги та авторського права відзначають щорічно, починаючи з 1996 року. Зважаючи на те, що «в історичному розумінні книга є найбільш потужним фактором поширення знання і найбільш надійним засобом його збереження», День книги покликаний наголосити на фундаментальній важливості книжки та її незамінності в інформаційному суспільстві. Одна з головних його цілей – промоція читання і книговидання, привернення уваги до культури писемного слова, а також до питань авторського права і захисту інтелектуальної власності.

/Files/images/gurtki/DSCN0031.jpg

24 квітня - Світла п’ятниця та Міжнародний день солідарності молоді

24 квітня православні християни відзначають Світлу п’ятницю. Це найважливіший день Світлого тижня, який відзначається після Пасхи. Світла п’ятниця відома як Прощений день. За традицією, цього дня дівчата вмивалися крижаною водою - вважалося, що роса допоможе зберегти молодість і красу.

Також 24 квітня відзначається Міжнародний день солідарності молоді. Це свято покликане привернути увагу державних органів, суспільства та ЗМІ до проблем молоді в усьому світі.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА КАРАНТИНІ

1. Виходьте на вулицю тільки за потреби (купити продукти, зайти до аптеки) і обов'язково задля нетривалих прогулянок на свіжому повітрі у відлюдних місцях.

2. Часто провітрюйте квартиру і робіть вологе прибирання.

3. Займайтеся спортом удома.

4. Підтримуйте режим сну, спіть добре.

5. Їжте вдома і стежте за харчуванням. Мінімізуйте солодке в раціоні, оскільки воно створює ідеальне середовище для життя вірусів і бактерій.

6.Часто пийте воду. Бажано робити ковтки води кожні 15 хвилин, оскільки при потраплянні вірусів на слизові оболонки рота, вода змиє їх у шлунок, де соляна кислота знищить їх.

7. Ретельно мийте руки і обробляйте їх спиртом до виходу на вулицю і після приходу додому.

8. Кожен день обробляйте спиртом гаджети (планшети, телефони, електронні книги і т.д.)

Долучайтесь до каналу «Україна» в месенджерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями:
Viber–https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram–https://t.me/kanalukraina

26 КВІТНЯ – ДЕНЬ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ. МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ РАДІАЦІЙНИХ АВАРІЙ І КАТАСТРОФ

У Міжнародний день пам'яті телеканал «1+1» покаже спецвипуск Антона Птушкіна про Чорнобиль та серіал «Чорнобиль» від HBO.

Чорнобильська атомна електростанція є символом наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства. Трагедія, спричинена вибухом на її четвертому енергоблоці, немає аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров’я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя.

Смертельні промені радіації виявилися безсилими перед героїзмом і самовідданістю тих чоловіків і жінок, які зійшлися в нерівному бою з ядерною стихією в Чорнобилі. Їхній подвиг назавжди увійшов до літопису мужності й патріотизму українського народу.

Із села Жиричі були учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Дейнека Микола Федорович, Панасюк Василь Панасович, Мороз Адам Митрофанович, Вашестюк Іван Григорович. Вам, шановні ліквідатори, найщиріші слова вдячності та доземний уклін за високу громадянську позицію, сміливість та відвагу. Схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом.

Дорогі земляки! Нехай чорнобильські дзвони озвуться в наших душах жалем, милосердям та співчуттям. Будемо пам’ятати Чорнобиль, зробимо все для того, щоб на долю людства більше не випало таких жахливих катастроф.

/Files/images/gurtki/26-Mizhnarodnyj-den-pam-yati-CHornobylya.jpg /Files/images/gurtki/763805-sogodni-zgaduemo-likvidatoriv-chornobilya-spogadi-vinnichan-yak-tse-bulo.jpeg

СНОПИК ДУХОВНИХ ПОРАД

Крик народжує грубість. Обман народжує недовір’я. Непрощення народжує озлобленість. Посмішка розтоплює лід. Покаяння пом’якшує покарання. Прощення приносить полегшення. Відкритість викликає довіру. Турбота наповнює життя змістом. Посієш бажання - пожнеш вчинок, посієш вчинок - пожнеш звичку, посієш звичку - пожнеш характер, посієш характер - пожнеш долю!

За гроші можна купити
Ліжко, але не сон;
Знання, але не розум;
Їжу, але не апетит;
Прикраси, але не красу;
Ліки, але не здоров’я;
Слуг, але не друзів;
Реліквію, але не спасіння;
Розп’яття, але не Спасителя.

«Лідер». За цією методикою оцінюють здатність людини бути лідером. Ставлять запитання, на які мають бути відповіді «так» або «ні». Зразки запитань:

1) Чи часто ви буваєте в центрі уваги інших людей? 2) Чи відчуваєте ви бажання не висловлювати свою думку, якщо це буває необхідно? 3) Чи подобається вам бути лідером серед однолітків? 4) Чи задоволені ви, якщо переконали в чомусь товаришів? 5) Чи називають вас нерішучою людиною? 6) Чи потребуєте ви постійного порадника у справах? 7) Чи втрачали ви іноді розсудливість у розмові з людьми? 8) Чи задоволені ви від того, що інші побоюються вас? 9) Чи на зборах самоврядування ви в центрі уваги? 10)Чи справляєте ви на людей значне враження? 11)Чи ви мрійник? 12) Чи розгублюєтесь ви, коли оточуючі висловлюють незгоду з вами? 13) Чи ви організовували з власної ініціативи різні змагання? 14) Чи намагаєтесь ви уникати гострих дискусій? 15) Чи під час дискусій ви вмієте залучити когось на свій бік? 16) Чи завжди ви гідно можете оцінити людей? 17) Чи поважаєте ви дисципліну? 18) Чи ваша нервова система витримає життєві навантаження? 19) Чи докоряєте ви людям, якщо вони на це заслуговують? 20) Чи любите ви могутню і урочисту музику? За результатами опитування можна сформувати думку про кандидата на майбутнього лідера самоврядування.
Лідерські якості дитини проявляються найкраще в процесі підготовки та проведення масових заходів (свята, акції, ярмарки, аукціони, КТС, дискусії, ігри, змагання, проєкти тощо).
Колективна творча справа (КТС) – форма організації колективної творчої діяльності і разом з тим – основний виховний засіб. КТС є не просто виховним заходом, а справою корисною; це творче, тобто самостійне створення чогось нового, незвичайного; в ній беруть участь всі вихованці, кожний член колективу. Колективна творча справа сприяє: Розвитку організаторських і комунікативних умінь; Формування відповідальності за справу; Прищепленню загальнолюдських та національних цінностей; Формування лідерських якостей; Розвитку креативності; Розвитку особистісних здібностей; Набуттю досвіду роботи в команді; Розвитку самостійності.

Гра-розминка «Оратор»

Мета: розвинути навички володіння аудиторією і збага­тити словниковий запас.

Пропоную кожному учасникові без підготовки, протягом 1 хв. розвинути думку на тему, наприклад: «Дружба», «Конфлікт», «Наш клас», «Батьки і діти» тощо. Для обговорення: чи легко було гово­рити експромтом і чому; чи промови були переконливими, зрозумілими; для чого лідеру потрібно швидко і правильно орієнтуватися в ситуаціях і добирати правильно слова.

29 квітня – Міжнародний день танцю

Міжнародний день танцю відзначається з 1982 року за рішенням ЮНЕСКО в день народження французького балетмейстера Жана Жоржа Новера. Жан Жорж Новер - французький балетмейстер, реформатор і теоретик хореографічного мистецтва, який увійшов в історію як «батько сучасного балету».

Деякі хореографи вважають, що за рухами тіла ховаються справжні рухи душі. Танець - невід’ємна частина будь-якої культури. Він є джерелом натхнення для художників, дизайнерів, скульпторів і режисерів театру і кіно. Люди, які займаються танцями, відрізняються, як правило, цілеспрямованістю і у них хороше здоров’я.

/Files/images/gurtki/2e2831c0a26d7b1effbdb64f80228326e059ef61.jpeg /Files/images/gurtki/58543928_1256548197834853_3609213679146369024_n.jpg

28 квітня - Всесвітній день охорони праці

Цінність результатів будь-якої трудової діяльності не може бути вище цінності здоров’я та життя працівника. Наприклад, тема Всесвітнього дня охорони праці у 2020 році присвячена проблемі насильства і домагань на робочому місці, що є серйозною та постійною загрозою здоров’ю та безпеці працівників, а також продуктивності і репутації організації.

Для запобігання нещасним випадкам на виробництві існують цілі інженерні системи з техніки безпеки. З урахуванням специфіки того чи іншого робочого процесу розробляються відповідні інструкції, приписи, правила з техніки безпеки.

Дотримуйтесь правил з техніки безпеки!

/Files/images/gurtki/unnamed.jpg /Files/images/gurtki/unnamed (2).jpg

Поради батькам про виховання підлітка

Виховання підлітка – дуже складне завдання. Виховання підлітка вимагає більше турботи, ніж будь-який інший період виховання. Хто завгодно може надати підлітку їжу й дах, але тільки турботливі батьки, які розуміють і підтримують, здатні вказати йому правильний шлях. Тому будьте максимально обережними та дбайливими при вихованні підлітка, дуже скоро він стане дорослим, і у вас почнуться кращі часи!

Презентація для батьків

https://youtu.be/kN6IOGImFFM

Оголошуємо виставку фоторобіт "Мій рідний край"

/Files/images/gurtki/DSCN0008.jpg

8 травня - День пам’яті та примирення

Кабінет міністрів під час засідання 6 квітня планує затвердити план заходів, приурочених до Дня пам'яті та примирення, а також до 75-ої річниці перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні. Про це свідчить відповідне розпорядження.
Згідно з постановою, 8-9 травня по всій Україні покладуть вінки та квіти з нагоди Дня примирення та 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У війні взяли участь 80 % людства, бойові дії велися у 2/3 існуючих на той момент держав. Війна розпочалася 1 вересня 1939 року із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945-го беззастережною капітуляцією Японії. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема, Голокост), а також уперше і востаннє використана атомна зброя. До армій ворожих сторін було залучено понад 110 мільйонів солдатів, загальні втрати військових та цивільного населення складають від 50 до 85 мільйонів осіб. За результатами війни було створено ООН (Україна – один із засновниць) і сформовано нову систему міжнародних відносин.

/Files/images/gurtki/60346367 — копия.jpg

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Друга світова війна — свідчення прояву патріотизму, великих чеснот воїнів-українців, що боролися проти нацизму. За важких умов панування тоталітарної системи, ціною незчисленних утрат вони змогли захистити свій дім і Батьківщину.
Жива пам’ять про такі події є застереженням для будь-якої країни, наочним аргументом на користь збереження незалежності, громадянського миру, єдності та злагоди у суспільстві, а також запобіжним фактором від можливості повторення подібного сценарію.

На території нашого села проживають:

ветеран війни Лукашик Іван Йосипович

та солдатські вдови:

Мороз Марія Петрівна

Ярошук Марія Ісаківна

/Files/images/gurtki/IMG_1905.JPG

Діагностика лідерських здібностей

http://prof.osvita.org.ua/uk/determine/index.html

15 травня - Міжнародний день сім’ї - день наших з Вами родин

Сім´я, увібравши в себе історичний досвід всіх попередніх поколінь, завжди була і залишається осередком збереження духовних і культурних традицій нації. Весь світ знає, якою талановитою, працелюбною, духовно багатою є українська нація. Ці високі якості закладаються саме в сім´ї, де дитина отримує перші уроки любові до батька, матері, до своєї Батьківщини. У сім´ї вона набирається сил і натхнення, які допомагають їй впродовж всього життя долати життєві труднощі, досягати вершин і отримувати перемоги, адже саме родина є тією цеглинкою, з якої складається добробут та спокій у нашій державі.

/Files/images/gurtki/1589469496-3857.jpg /Files/images/gurtki/1589465351-4187.jpg

16 травня - День Європи в Україні

/Files/images/gurtki/день-європи-в-україні.jpg

День Європи - це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що грунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників.

18 травня - День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Саме 18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. У цей день вшановують пам'ять жертв цього злочину (під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб), а також відзначають його як День боротьби за права кримськотатарського народу. Український інститут національної пам'яті публікує матеріали та архівні фото, присвячені цій темі.

/Files/images/gurtki/66_0_2.jpg /Files/images/gurtki/105450_0_0.jpg

Міжнародний день музеїв

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято.
Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums - Міжнародна рада музеїв) була прийнята пропозиція радянської організації про встановлення цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.
Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.

/Files/images/gurtki/Изображение 080.jpg /Files/images/gurtki/Изображение 083.jpg /Files/images/gurtki/Изображение 011.jpg /Files/images/gurtki/Изображение 163.jpg

21 травня - День вишиванки

Останнім часом вишиванка стала своєрідним символом патріотизму і любові до своєї країни. Багато її люблять за стильність і унікальність, адже кожен вишитий на ній візерунок має свій символ і значення.

Як з'явився День вишиванки

День вишиванки виник у Чернівцях в 2006 році. Його ініціатор - письменник, журналіст Леся Воронюк, яка будучи студенткою Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонувала ідею акції. Її підтримали інші студенти і викладачі й одяглися відповідно.

У перший рік учасників флешмобу було небагато, але з кожним роком День вишиванки набуває все більшої популярності, і в цей день надягають український традиційний одяг все більше людей не тільки в нашій країні, а й на планеті.

/Files/images/gurtki/Фотки 2014 016.jpg /Files/images/gurtki/Фотки 2014 023.jpg /Files/images/gurtki/Фотки 2014 027.jpg /Files/images/gurtki/Фотки 2014 031.jpg /Files/images/gurtki/Фотки 2014 034.jpg /Files/images/gurtki/Фотки 2014 049.jpg /Files/images/gurtki/Фотки 2014 043.jpg /Files/images/gurtki/Фотки 2014 059.jpg

24 травня - День слов’янської писемності і культури

Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія – творців слов’янської писемності. 24 травня православна церква згадує святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія. Брати були православними ченцями, слов’янську абетку створили у грецькому монастирі. Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій. Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки – глаголиця і кирилиця.

/Files/images/gurtki/Den-slov-yanskoyi-pysemnosti-i-kultury.jpg

29 травня - Свято Останнього Дзвоника

/Files/images/gurtki/1504273682-9584.jpeg

Привітання школярів та вчителів із закінченням навчального року від голови сільської ради Сергія Петровича Вашестюка

Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.

Привітання випускників:

https://youtu.be/Qo7l0VgIgIQ

/Files/images/gurtki/Svyato-ostannogo-dzvonyka.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 312

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.